Dn. 13 września 2013 r. szkoła opustoszała, zostały tylko dzieci z kl. 0-IV – wszystkie inne dzieci udały się autobusem na boisko Orlik w Krasnobrodzie na eliminacje gminne Pucharu Premiera Tuska.

 

W kategorii dziewczynek młodszych tj. kl. IV–V pierwsze miejsce zajęła nasza drużyna, ten sam skład w roku ubiegłym doszedł do finału mistrzostw województwa zajmując tam trzecie miejsce.

Gorzej powiodło się młodszym chłopcom – zajęli miejsce trzecie.

W kategorii kl. VI-I Gimnazjum (chyba samego premiera trzeba pytać skąd taki właśnie podział) dziewczynki i chłopcy zajęli miejsce drugie. Chłopcy z naszej klasy szóstej jak równy z równym grali przeciwko krasnobrodzkiej pierwszej klasie sportowej.

W przeciwieństwie do starszych chłopców skład dziewcząt został wzmocniony trzema naszymi absolwentkami, które zdecydowały się zagrać w starym składzie reprezentując naszą szkołę podstawową. Mecz był wyrównany, niestety przegrany 1:2. Dziewczynkom dziękuję za lojalność i odwagę, niepowołanym do składu gimnazjum chłopcom życzę większej śmiałości i samodzielności w podejmowaniu właściwych decyzji.

Młodszym dziewczętom życzę powodzenia na następnym etapie 17 września, a przede wszystkim na Finale Ogólnopolskim XVIII Turnieju Marka Wielgusa, który zostanie rozegrany w dniach 20 – 22 września w Policach.

Na stronie serwisu YouTube zamieszczone są dwa filmiki z sierpniowej wyprawy zwycięskiego składu do Gdańska na mecz Polska – Dania.

Gratuluje walecznej postawy!!!!