Pracowite i atrakcyjne miały ostatnie miesiące uczennice obecnej klasy IV i V. Maj i czerwiec to udział w eliminacjach gminnych i powiatowych XVIII Turnieju Marka Wielgusa, a po ich szczęśliwym przebrnięciu skuteczna walka o pierwsze miejsce w Finale Wojewódzkim.

 

Walka miała miejsce 21 maja w Międzyrzecu Podlaskim: finał pod wieloma względami rekordowy. Najwięcej drużyn i boisk trawiastych, a po trzecie padł rekord, jeśli chodzi o strzelone gole przez jednego zawodnika, w tym przypadku zawodniczkę! Klaudia Sak występująca w zwycięskiej drużynie SP Kaczórki strzeliła podczas lubelskiego finału aż 40 bramek!!! Z tej okazji powstał w Polskiej Piłce artykuł o naszej zawodniczce.

Drużyna SP Kaczórki wygrała zasłużenie cały Turniej awansując na Finał Ogólnopolski oraz otrzymując wiele nagród indywidualnych i zespołowych np. bilet na mecz Polska Dania w Gdańsku.

Dzięki pomocy wielu instytucji np. Polskiego Związku Piłki Nożnej, Lubelskiego Związku Piłki Nożnej oraz Ks. Pawła Słonopasa, który wyjazd dofinansował mogliśmy na ten mecz pojechać.

Tak naprawdę z meczu zrobiła się całkiem atrakcyjna wycieczka ze zwiedzaniem Starego Miasta, rejsem statkiem z Gdańska na Hel, kąpielą w morzu w Helu i Sopocie, oglądaniem Opery Leśnej, spacerem po Monciaku i molo, koncertem w Oliwie czy Ogrodem Botanicznym i Westerplatte.

Oczywistym główną atrakcją był sam mecz – emocje niesamowite. Czas ten zleciał tak, jakby mecz trwał dwa razy pięć minut. W dodatku został przez naszych piłkarzy wygrany, a finaliści Turnieju Wielgusa zostali następnie zaproszeni na płytę główną Atlas Areny i nagrodzeni piłkami.

Emocje były dopiero przed nami…

W dn. 20 – 22 września 2013 r. odbył się Policach Finał Ogólnopolski XVIII Turnieju im. Marka Wielgusa. Uczestniczyły w nim nasze dziewczynki z kl. V i IV, mistrzynie województwa lubelskiego: Klaudia Sak, Gabrysia Dobek, Martyna Przytuła, Sandra Złotorzyńska, Oliwka Gałan, Aleksandra Roczowska, Agata Rogowska, Anna Jachymek, trener Anna Szkałuba. Drużynie towarzyszył ks. P. Słonopas oraz dyrektor K. Szkałuba.

Wspólną podróż mistrzów lubelskiego tj. Niedźwiadka Chełm i dziewczynek z SP Kaczórki zorganizował prezes Chełmskiego ZPN p. Anatol Obuch.

Wyjechaliśmy 19 września rano do Centralnego Ośrodka Sportowo-Szkoleniowego TKKF w Sierakowie, gdzie był nocleg, następnego dnia rano udaliśmy się do hotelu Dobosz w Policach.

Dalej nie było już tak luksusowo – trafiliśmy do najtrudniejszej grupy.

Pierwszy mecz z MUKS Praga Warszawa (I miejsce w turnieju) był wyrównany, niestety przegraliśmy 5:3, następny z UKS Szóstka Inowrocław (IV miejsce) 4:0, a kolejny z UKS Orzeł 2010 PZZ Wałcz wygraliśmy 2:1.

W walce o dalsze lokaty wygraliśmy jeszcze jeden mecz 8:1 oraz przegrali 3:1 i 3:0.

Nasza drużyna zajęła ostatecznie XII miejsce, cieszy dobry wynik i wielka przygoda, ale pozostaje pewien niedosyt: jeszcze jedna – dwie zawodniczki więcej, a wynik byłby jeszcze lepszy.

Dzieci wróciły zmęczone i szczęśliwe z pięknymi nagrodami. Każda zawodniczka otrzymała markowy plecak, dwie piłki, kurtkę ortalionową, koszulkę i kilka innych drobiazgów, drużyna natomiast puchar i statuetkę dla trenera.

Dużo więcej na;

http://www.turniejwielgusa.pl/

A w piątek 4 października 2013 r. przed dziewczynkami w Puławach walka w Finale Wojewódzkim Turnieju Orlika. Rok temu wprowadziliśmy do finału dwie drużyny, które zajęły II (starsze) i III miejsce (młodsze).Jak będzie tym razem? W każdym razie życzymy powodzenia.

Bardzo dziękuję Przyjaciołom Szkoły za pomoc w organizacji i finansowaniu wyjazdów.