Dzień 25 października br. zapisze się na długo w pamięci naszej szkolnej społeczności. Tego dnia, obchodziliśmy w naszej wspólnocie Dzień Pamięci o bł. Janie Pawle II.

Z inicjatywy Ks. Krzysztofa przybyła do nas ciekawa wystawa, w której znalazły się pamiątki związane z życiem Błogosławionego Papieża. Wśród eksponowanych przedmiotów znalazły się znaczki pocztowe, kartki, książeczki, medale upamiętniające ważne wydarzenia pontyfikatu, replika pasa sutanny, różańce i albumy z fotografiami Błogosławionego.

Otwarcie wystawy poprzedził montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów, przygotowanych przez ks. Krzysztofa. Ze słów wierszy i piosenek oraz multimedialnej prezentacji poznaliśmy życie Lolka, który został Papieżem.

Gościem specjalnym spotkania był Pan Stanisław Jędrusina – zastępca burmistrza Krasnobrodu, który otoczył nas niezwykłą serdecznością i podarował nam piłki, które będziemy dobrze wykorzystywać w grze i rozwoju naszych sił fizycznych, bowiem taki przykład pozostawił nam Jan Paweł II, który tak bardzo kochał sport, a szczególnie piłkę nożną, kajaki i górskie wędrówki.

Na zakończenie akademii wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy ulubioną pieśń Papieża – Barkę. Po niej w ciszy udaliśmy się do Dębu Papieskiego, który rośnie przy naszej szkole od 2005 roku. Tu Pan Dyrektor opowiedział nam historię posadzenia dębu przy szkole, przypomniał wizytę Jana Pawła II w Zamościu w 1999 roku.

Spod papieskiego dębu udaliśmy się w inne, ważne miejsce przy naszej szkole – „pomnik” wykonany z drzewa tj. odpowiedni uformowany olbrzymi pień ponad stu piędziesięcioletniego dębu, który został podarowany szkole przez naszego rodzica, Pana Darka Zawiślaka. Na wygładzonej powierzchni, na stosownym słoju są umieszczone tabliczki z ważniejszymi wydarzeniami w historii Polski, z ostatnich 150 lat.

Odsłonięcia „pomnika” dokonał Pan Dyrektor, a Ks. Krzysztof nawiązując do osoby Jana Pawła II, który był miłośnikiem przyrody i Ojczyzny, poprowadził modlitwę w intencji wszystkich, którzy dbają o piękno przyrody, jak również w intencji tych, którzy polegli w obronie Polski.

Dzień Pamięci o Janie Pawle II zakończył mecz piłki nożnej, który zagrali uczniowie naszej szkoły, dla upamiętnienia sportowej pasji Jana Pawła II. Pełen pasji i ambicji mecz zakończył się bezbramkowym remisem, ale emocji było co niemiara.

Serdecznie dziękujemy Panom Dariszowi Zawiślakowi, Waldemarowi Pokrywce, Januszowi Gruszeckiemu i Grzegorzowi Kurantowiczowi za przywiezine do szkoły dwa potężne krążki dębowe, za wykonanie dębowych wizytówek i wszelką możlwą pomoc.