Nowe kategorie wiekowe w Turnieju Tymbarku – sponsorem głównym Turnieju we wszystkich kategoriach wiekowych została firma Tymbark, która przez ostatnie siedem lat była sponsorem głównym Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U-10.
Od teraz dwie kategorie wiekowe: U-10 i U-12

Od 2014 roku, czyli od startu XIV edycji, Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” został rozszerzony do dwóch kategorii wiekowych U-10 oraz U-12. Docelowo w 2015 r. rozgrywany będzie w trzech kategoriach: U-8, U-10 i U-12.

U-10: dzieci urodzone od 1 stycznia 2004 r. i młodsze.

U-12: dzieci urodzone pomiędzy 1 stycznia 2002 r., a 31 grudnia 2003 r.

Na każdym etapie Turnieju dzieci oraz trenerzy otrzymają upominki piłkarskie. W XIV edycji na zwycięskie drużyny dziewcząt i chłopców, w kategoriach wiekowych U-10 i U-12 czeka wyjątkowy Puchar Tymbarku oraz przepełniony atrakcjami wyjazd do Hamburga na mecz Niemcy-Polska.

Zdobywcy Pucharu Tymbarku uczestniczą w niezapomnianych piłkarskich wydarzeniach i odwiedzają najwspanialsze i największe stadiony piłkarskie w Europie oraz oglądają w akcji gwiazdy światowego futbolu. Dotychczasowi triumfatorzy Turnieju odwiedzili takie stadiony jak: Wembley, Santiago Bernabeu, San Siro oraz Amsterdam Arena.
Zespoły dziewcząt i chłopców mogą zgłaszać nauczyciele oraz trenerzy. Rozgrywki przeznaczone są dla szkół podstawowych oraz uczniowskich klubów sportowych. Każdy zespół może liczyć od 7 do 12 zawodników.

By zgłosić drużynę należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny pod adresem
http://zpodworkanastadion.pl/formularz-zgloszeniowy

Przypominamy, że nasza szkoła od początku trwania Turnieju bierze w nim aktywny udział – zawsze byliśmy organizatorami etapu powiatowego oraz nasze uczennice były kilkukrotnym mistrzem i wicemistrzem województwa (zawsze w czubie: albo my, albo Bystrzejowice-Świdnik lub Opole Lub.), a ostatnio w 2012 r. uczestniczyliśmy w Wielkim Finale w Ostródzie zajmując V miejsce. Od początku, nawet gdy nie wygraliśmy turnieju wojewódzkiego nasze dziewczynki były powoływane do kadry województwa lubelskiego i uczestniczyły w obozach półfinałowych w Kluczborku, a nasza „gwiazdka” Klaudia Sak została wraz z kadrą województwa mistrzynią Polski i uczestniczyła w wyjeździe do Amsterdamu.

Rok później ta sama ekipa powtórzyła sukces w Turnieju Marka Wilgusa i w nagrodę obejrzała mecz Polska Dania w Gdańsku, a następnie uczestniczyła w Wielkim Finale w Policach zajmując XXII miejsce.

Szczęście nam w tym turnieju sprzyja, zmiana regulaminu umożliwia dalsze starty „złotej drużyny”, ale jak pójdzie dalej czas pokaże…