21.02.2014 roku uczniowie naszej szkoły spotkali się aby uczcić pamięć ofiar  walk na Ukrainie i modlić się o pokój dla naszych sąsiadów.

Modlitwa w intencji Ukrainy
Boże, Rządco i Panie Narodów!

„Krew naszych braci woła głośno z ziemi ku nam”, stąd prosimy, wejrzyj z miłością na Naród Ukraiński, doświadczony rozłamem i przelewem krwi.

Z ręki i karności Twojej nie wypuść Narodu, który uciemiężony bólem, walką i niezgodą woła naszymi ustami o wolność, pokój, zgodę, godne warunki życia i poszanowanie ludzkiej godności i tożsamości narodowej.
Ześlij Ducha swego na sługi rządy nad narodem ukraińskim władzę sprawujące, by swoich pożytków zapomniawszy, dobro narodu mając na uwadze, służyli uczciwie dla dobra wszystkich obywateli i dążyli do przywrócenia pokoju, zgody i jedności w Ojczyźnie, która jest ich domem.
Królowo Pokoju, Matko Boga i nasza Matko, ochroń płaszczem macierzyńskiej miłości Naród Ukraiński i przywróć pokój wśród jego mieszkańców. Niech miłość przezwycięży podziały, zbuduje jedność i oddali egoizm, abyśmy stanowili jedno w budowaniu Bożego Królestwa na ziemi. Amen.

Modlitwę przygotował i poprowadził ksiądz Krzysztof Hawro.