Przełom kwietnia i maja był dla naszej szkoły w tym roku szczególnie szczęśliwy – w dn. 30 kwietnia – 2 maja 2014 r. odbył się w Warszawie Wielki Finał turnieju Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku. Nasze dzielne dziewczęta z kl. V, wzmocnione najlepszymi 12-letnimi piłkarkami z całego regionu reprezentowały województwo lubelskie. Pod opieką trenerów Anny Szkałuby i koordynatora Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Krzysztofa Sobieszczuka dwanaście dziewczynek przeżyło fantastyczną przygodę zakończoną zajęciem I miejsca oraz zdobywając upragniony Puchar Tymbarku.
Pierwszego dnia tj. 30 kwietnia na Placu Defilad miała miejsce uroczystość otwarcia zawodów oraz losowanie, było wielu wspaniałych gości i piękna oprawa.

Następnego dnia na stadionie Polonii Warszawa odbyły się trudne mecze eliminacyjne – w pierwszym województwo lubelskie pokonało zachodniopomorskie 2:1, w drugim z dolnośląskim był remis 1:1. W trzecim, decydującym o awansie z grupy lubelskie pokonało małopolskie 3:0. Pierwszego dnia zawodów odbył się jeszcze pierwszy mecz systemem pucharowym tj. ćwierćfinał z województwem lubuskim zakończony wynikiem 2:1.
Następnego dnia, w półfinale z opolskim był wynik 4:2. Prawdziwe emocje nastąpiły w godzinach popołudniowych, kiedy to już na Stadionie Narodowym bezpośrednio przed meczem Pucharu Polski odbyły się mecze finałowe Pucharu Tymbarku. W kategorii U-12 dziewcząt województwo lubelskie wygrało z reprezentacją mazowieckiego 3:2 – dramaturgię meczu oddaje kolejność strzelanych bramek; zaczęło się świetnie od strzelonej bramki dla lubelskiego, następnie mazowieckie wyrównało, później strzeliło kolejną bramkę, następnie znowu lubelskie i w ostatnich sekundach meczu jeszcze jedną bramkę na 3:2!!!
Przy okazji Turnieju, w którym brały udział reprezentacje dziewcząt i chłopców w kategoriach U-10 i U-12 dzieci miały możliwość odbycia ekskluzywnej wycieczki po Stadionie Narodowym, a następnie wprowadzenia na boisko zawodników Zawiszy Bydgoszcz i Zagłębia Lubin, uczestników finału Pucharu Polski. Dziewczynki otrzymały stroje sportowe oraz nagrodę dodatkową – opłacony bilet i podróż z dodatkowymi atrakcjami na mecz Niemcy – Polska 13 maja 2014 r. w Hamburgu.
Oprócz wielkiego sukcesu drużyny U-12 dziewcząt sukces odniosły dziewczynki młodsze U-10 – zagrały w Wielkim Finale pokonane przez województwo małopolskie 1:5.
Na uwagę zasługuje doskonała pod każdym względem organizacja zawodów, słowa uznania dla PZPN-u i Firmy Tymbark oraz Personelu szpitala na Kopernika, który złożył złamaną rączkę naszej reprezentantki Kingi.
Zwycięska, złota drużyna (wojewódzki Puchar Tymbarku U-10 2012, wojewódzki Puchar Wielgusa 2013) to kapitan Klaudia Sak, bramkarka Gabrysia Dobek, Martyna Przytuła i Sandra Złotorzyńska, wszystkie z SP Kaczórki plus Kinga Buczak (Krasnobród), Julia Litwińczuk i Daria Kilszcz (Kotlice), Edyta Byzdra (Janowiec), Patrycja Wójtowicz (Niedrzewica Duża), Aleksandra Tymoszuk (Międzyrzec Podlaski), Nikola Dębiska (Kraśnik), i Gabriela Dadun (Kąkolewnica), trenerzy Anna Szkałuba i Krzysztof Sobieszczuk.

Gratulacje!

W serwisie YouTube można zobaczyć filmy z Wielkiego Finału:

Prezentacja naszej drużyny – https://www.youtube.com/watch?v=_KtAgYdTeyU
Dekoracja naszej drużyny – https://www.youtube.com/watch?v=_Ct8L70Z_Z4
Skróty finałów – https://www.youtube.com/watch?v=l2R-3wffdS8
Finał Pucharu Polski – https://www.youtube.com/watch?v=kdXo5tKEhAo