Świat jest teatrem to tytuł 19. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego, który miał miejsce 16 listopada 2015 r. w Zamościu. Jak zawsze wzięły w nim udział nasze dzieci, w tym roku z kl. I i IV, które zostały przygotowane przeze p. Annę Szkałubę. Wesołą gromadką dziewczynek i opiekunkę do Zamojskiego Domu Kultury zawieźli rodzice: pani Kukiełka i pani Gontarz oraz pan Młynarczyk.

Na szczególną uwagę zasługuje wyśmienita atmosfera zarówno podczas podróży jak i samego konkursu. Postarali się o to rodzice, uczestnicy, a także dyrekcja, jury i prowadząca konkurs pani instruktor. Nasi uczniowie wypadli znakomicie: uczennica kl. I Magda Gleń otrzymała wyróżnienie, a Oliwia Młynarczyk z kl. IV została laureatem. Na uwagę zasługuje fakt, że pozostałe dziewczynki wypadły również bardzo dobrze zbierając pochlebne opinie wszystkich słuchaczy i komisji.

Miłym zaskoczeniem było wręczenie p. Annie Szkałubie nagrody książkowej za coroczne przygotowywanie uczniów do konkursów recytatorskich. Jury w składzie panie Elżbieta Gnyp, Bożena Fornek i Katarzyna Figura przyznała pozostałe cztery miejsca premiowane awansem do Lublina uczniom z Łabuń i gimnazjum w Sitańcu i Wysokim oraz uczennicy II Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu. Drugie wyróżnienie trafiło do gimnazjum w Zamościu.

Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy, laureatów uhonorowano nagrodami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Zamościu i Zamojski Dom Kultury.

Oliwka Młynarczyk reprezentowała powiat zamojski w konkursie wojewódzkim, który odbył się w dn. 26 listopada 2015 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Lublinie. Spisała się dobrze, choć żadnego wyróżnienia nie otrzymała. Gratulacje.

Anna Szkałuba

Więcej zdjęć zobaczyć można tutaj.