Po trzyletniej przerwie powrócił do szkolnego kalendarza turniej piłkarski o Puchar Kaczórek. Powszechnie używana przez uczniów potoczna nazwa zawodów stała się nazwą oficjalną. Mecze zostały rozegrane 10 czerwca 2016 r. na pięknie wytyczonym przez p. Waldka Gałkę boisku – widziałem zdziwione miny młodszych uczniów, którzy nigdy nie widzieli, a ci nieco starsi już nie pamiętali tak przygotowanego szkolnego boiska. W tym roku zawody odbyły się pod patronatem katechetów ks. P. Słonopasa i ks. T. Turka oraz wuefistów A. i K. Szkałubów, którzy ufundowali nagrody. Cieszy przywrócenie wieloletniej tradycji, gorzej z wynikami sportowymi, które mogłyby być zdecydowanie lepsze.

Nasza drużyna przegrała niestety pierwszy swój mecz ze Szkołą Podstawową nr 3 w Zamościu, wygrała ze Szkołą Podstawową w Krasnobrodzie i przegrała ze Szkołą Podstawową w Szewni Górnej – ostatecznie zajęliśmy trzecie miejsce. Wygrał Zamość, druga Szewnia Górna, czwarty Krasnobród.

Na podkreślenie zasługuje sympatyczna atmosfera, sprzyjająca pogoda oraz nieprzypadkowe zbiegnięcie się dnia zawodów z otwarciem Euro 2016. Teraz trzymamy kciuki za grających we Francji Polaków i oby do zobaczenia za rok.

Dziękujemy drużynom za udział, grę fair play oraz obowiązujący prawie wszystkich uśmiech i humor. Szczególe słowa uznania dla ekipy p. Sławka Radlińskiego i jego samego – Krasnobród jest obecny od pierwszego turnieju w 1987 roku i bardzo ich za to cenimy.

Specjalne podziękowania dla kaczórkowskiej strefy kibica, gdzie było bardzo głośno, jak dawno wesoło i malowano policzki w biało-czerwone barwy.

Krzysztof Szkałuba

Zdjęcia z turnieju zobaczyć można tutaj