s4_zagraj_z_nami_dziewczynami_plakat.jpgZagraj z nami dziewczynami – Lubelska Mobilna Akademia Piłkarska Dziewcząt

20161008_103813.jpeg 20161008_103734.jpeg 

„Zagraj z nami dziewczynami” – Lubelska Mobilna Akademia Piłkarska Dziewcząt to projekt Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, do którego została zaproszona nasza szkoła. Projekt będzie realizowany od października do 21 grudnia 2016 r., a jego celem jest popularyzacja piłki nożnej wśród dziewcząt i wyłonienie najzdolniejszych zawodniczek w kategorii U-11 i U-14 w województwie lubelskim.

Znaleźliśmy się w grupie 18 zakwalifikowanych ekip podzielonych na grupę północną: Lider Chotyłów, Legion Grabów Szlachecki, Dubler Opole Lubelskie, Ostrów Lubelski, Perły Lublin, KKP Widok Lublin, Jabłonna, ZS Bystrzejowice, Sokół Konopnica i grupę południową: Górnik Łęczna, Niedźwiadek Chełm, Kinga Krasnystaw, Granit Bychawa, ZS Modliborzyce, Hetman Zamość, Sparta Biłgoraj, Grom Różaniec, SP Kaczórki.

Projekt polega na realizacji w swoich klubach zajęć piłkarskich z dziewczętami oraz branie udziału w cyklu turniejów piłkarskich organizowanych przez LZPN. Trenerem naszych dziewcząt jest Anna Szkałuba.

W dn. 8 października 2016 r. nasze drużyny pod opieką p. Anny i Krzysztofa Szkałubów uczestniczyły w pierwszy takim turnieju przeprowadzonym w Łopienniku Nadrzecznym. Młodsze i starsze dziewczyny grały ze zmiennym szczęściem – w każdym kolejnym meczu gra układała się coraz lepiej, ale brak ogrania na hali był przeszkodą nie do przeskoczenia. Najważniejsze, że wszystkie dzieci wróciły całe i zdrowe oraz szczęśliwe do domu i z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd.

FILMIK

Anna Szkałuba