Zagraj z nami dziewczynami – Lubelska Mobilna Akademia Piłkarska Dziewcząt to projekt Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, do którego została zaproszona nasza szkoła. Projekt był realizowany od września do 18 grudnia 2016 r., a jego celem było popularyzacja piłki nożnej wśród dziewcząt i wyłonienie najzdolniejszych zawodniczek w kategorii U-11 i U-14 w województwie lubelskim.

Znaleźliśmy się w grupie 18 zakwalifikowanych ekip podzielonych na grupę północną: Lider Chotyłów, Legion Grabów Szlachecki, Dubler Opole Lubelskie, Ostrów Lubelski, Perły Lublin, KKP Widok Lublin, Jabłonna, ZS Bystrzejowice, Sokół Konopnica i grupę południową: Górnik Łęczna, Niedźwiadek Chełm, Kinga Krasnystaw, Granit Bychawa, ZS Modliborzyce, Hetman Zamość, Sparta Biłgoraj, Grom Różaniec, SP Kaczórki.

Projekt polegał na realizacji w swoich klubach zajęć piłkarskich z dziewczętami oraz branie udziału w cyklu turniejów piłkarskich organizowanych przez LZPN. Trenerem naszych dziewcząt była Anna Szkałuba.

Nasze drużyny pod opieką Anny i Krzysztofa Szkałubów uczestniczyły w turniejach przeprowadzonych w Łopienniku Nadrzecznym, Piaskach, Biłgoraju i Zamościu. Młodsze i starsze dziewczyny grały ze zmiennym szczęściem, ale w każdym kolejnym meczu gra układała się coraz lepiej. Brak ogrania na hali był jednak przeszkodą nie do przeskoczenia.

Uroczyste podsumowanie projektu miało miejsce 13 stycznia 2017 r. w sali konferencyjnej przy kompleksie sportowym Globus w Lublinie. Opiekunowie zespołów otrzymali podziękowania za włożoną pracę, a szkoła sporo sprzętu sportowego. W efekcie realizacji projektu szkoła wzbogaciła się o 31 piłek, 16 znaczników, drabinkę, płotki, pachołki, krążki itp. oraz piękny pamiątkowy puchar. Razem z sukcesem chłopaków w Mikołajkowym Turnieju o Puchar Wójta Gminy Adamów należy to uznać za milowy krok w powrocie do dobrej tradycji.

Serdecznie dziękuję dziewczętom za waleczną postawę na boisku a rodzicom za przewożenie dzieci na piłkarskie wyjazdy. Ze sportowym pozdrowieniem.

Anna Szkałuba

 

Zagraj z nami dziewczynami:

https://www.youtube.com/watch?v=HMrDxOtiPMk

Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Adamów:

https://www.youtube.com/watch?v=A4dOuoxJrpk

https://www.youtube.com/watch?v=MofcbDdzWMI