Roztocze w czterech porach roku głównePodsumowanie konkursu plastycznego Roztocze w czterech porach roku.

Dn. 13 grudnia 2017 r. Samorząd Uczniowski wraz z uczniami z kl. III i Natalką Kowalczuk z kl. V przygotował część artystyczną wraz z prezentacją multimedialną, w której główną rolę odegrali uczniowie i nauczyciele naszej szkoły podczas zwiedzania najpiękniejszych zakątków Roztocza. Szkoda tylko, że sprzęt znowu nie dopisał – widocznie złośliwy chochlik nie śpi. Mimo wysiłku opiekunów szkolnego nagłośnienia nie mogliśmy właściwie przekazać tego, co zostało przygotowane – szkoda, może następnym razem chochlik nie przeszkodzi. Wspomniany został również Marek Grechuta, który w tym roku obchodziłby 72 rocznicę urodzin – wysłuchaliśmy ponadczasowych utworów pt. Ocalić od zapomnienia i Dni, których jeszcze nie znamy w wykonaniu naszych uczennic.

Następnie odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień. Komisja w składzie p. Halina Gontarz i p. Anna Szkałuba po obejrzeniu 43 prac w dwóch kategoriach, zwracając uwagę na zgodność tematu konkursu oraz estetykę wykonania przyznała następujące miejsca i wyróżnienia.

Kategoria kl. I-III

I miejsce  Dominika Kukiełka – praca pt.  Kościół Opatrzności Bożej w Bondyrzu zimą,

II miejsce Zuzanna Choma – Sanktuarium Maryjne w Krasnobrodzie jesienią,

III miejsce Kinga Gontarz – Stok narciarski w Jacni,

Wyróżnienia przypadły:

Michałowi Kukiełce, Zuzannie Zdżyłowskiej, Szymonowi Kościkowi i Wiktorii Szymańskiej.

W kategorii klas IV-V

I miejsce przypadło Amandzie Gaczoł – Zachód słońca w Zwierzyńcu,

II miejsce Marcie Lis – Las na Roztoczu,

III miejsce – Jakubowi Kościkowi – Roztoczański Park Narodowy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy a nagrodzonym gratulujemy. Szczególne podziękowania dla p. Moniki Pasiecznej, pod której okiem została wykonana większość prac. Serdecznie dziękuję również p. Ewie Zdżyłowskiej i p. Joli Adamczuk za przekazane nagrody.

Opiekun SU Anna Szkałuba

 

7 Roztocze w czterech porach roku