VI  KONKURS RECYTATORSKO-PLASTYCZNY POD HASŁEMVI KONKURS RECYTATORSKO-PLASTYCZNY POD HASŁEM „Wiosenne spotkania z…” NIEPODLEGŁĄ

1 marca 2018 r. z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne VI KONKURSU RECYTATORSKO-PLASTYCZNEGO POD HASŁEM „Wiosenne spotkania z…” NIEPODLEGŁĄ zorganizowanego przez Krasnobrodzki Dom Kultury. Przed prezentacją wierszy pani dyrektor Elżbieta Zub przybliżyła historię, a ks. Artur Sokół pomodlił się za żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny. Uczennice z klasy III piosenką i układem tanecznym oraz dziewczynki z oddziału przedszkolnego Zuzia Lis, Marta Nizio i Laura Kawka pozakonkursowymi deklamacjami wprowadziły nas w niezwykły nastrój patriotyczny.

Do właściwego konkursu przystąpiło 12 uczniów z kl. I- III ( Paulina Romaszko, Zuzia Zdżyłowska, Julka Dobek, Weronika Bojarska, Adrian Romaszko, Martyna Kukiełka, Kinga Gontarz, Szymon Bucior, Kasia Szkałuba, Maja Barańska, Szymon Kościk i Natalka Jasina oraz 3 uczennice z klas IV-VII (Oliwia Młynarczyk, Katarzyna Piłat i Wiktoria Fila).

Po przesłuchaniu komisja w składzie p. dyrektor Elżbieta Zub, ks. Artur Sokół i p. Monika Pasieczna biorąc po uwagę prawidłową dykcję, opanowanie tekstu, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny przyznała pierwsze miejsca, a tym samym awans na etap gminny następującym recytatorom: Paulinie Romaszko z kl. I, Martynce Kukiełce z kl. III, Oliwii Młynarczyk i Kasi Piłat z klasy VI. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a laureaci dyplomy i nagrody książkowe.

Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu, trzymam kciuki za dziewczyny, które będą reprezentować naszą szkołę w Krasnobrodzie.

 

Opiekun Samorzadu Uczniowskiego 

Anna Szkałuba