Dzień teatru

Po raz pierwszy 26 marca 2018 r w naszej szkole został zorganizowany Dzień Teatru. Do wspólnej zabawy włączyło się dużo dzieci: na początku uczniowie mogli zapoznać się z teatralnym ABC czyli ze słownictwem obowiązującym w teatrze, następnie członkowie SU posługując się pacynkami zapowiadali kolejne spektakle. Było wesoło i śmiesznie, a przecież o to w teatrze chodzi. I tak zobaczyliśmy bajkę pt. Pszczółka Bze, Bze przedstawioną przez aktorów z klasy III pod kierunkiem p. Anny Szkałuby i Królewnę Śnieżkę wystawioną przez uczniów należących do szkolnego wolontariatu pod kierunkiem p. Moniki Pasiecznej. Został również rozstrzygnięty szkolny konkurs Na lalkę teatralną, na który wpłynęło 31 prac.

Komisja w składzie: p. Mariola Kawecka instruktor z KDK w Krasnobrodzie, p. Dominik Flis i ks. Paweł Zawada biorąc pod uwagę samodzielność wykonania, estetykę postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii 3, 4 i 5-latki

I miejsce – Hania Jóźwiak

II miejsce – Kacper Wojczuk

III miejsce – Michał Gałka

Wyróżnienia otrzymali

Tymek Lalik i Rafał Szymański

W kategorii 5 i 6 latki

I miejsce – Natalka Portka

II miejsce – Zuzia Lis

III miejsce Justynka Portka

Wyróżnienie – Kamil Gałka

W kategorii klas I-III

I miejsce –Mikołaj Hajdamaszek

II miejsce – Magdalena Gleń

III miejsce – Dominika Kukiełka i Martynka Piuotrowska

Wyróznienie – Mikołaj Gałka i Paulina Romaszko

Nagroda specjalna – Zuzia Zdżyłowska

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i nagrody ufundowane przez panią dyrektor i opiekuna SU za co serdecznie dziękujemy.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratuluję, aktorom mniejszym i większym duże brawa, a nauczycielom i rodzicom serdecznie dziękuję za pomoc.

Samorząd Uczniowski z opiekunką