Finał wojewódzki

Dzień 13 kwietnia 2018 r. był dniem godnym zapamiętania, ponieważ tego dnia wczesnym rankiem drużyna dziewcząt kategorii U-10 (Maja Barańska, Magda Gleń, Agnieszka Głąb, Natalka Jasina, Dominika Kukiełka, Martynka Kukiełka, Martynka Piotrowska, Kasia Szkałuba, Wiktoria Szymańska, Gabrysia Złotorzyńska) udała się w radosnych nastrojach autokarem do Międzyrzeca Podlaskiego na finał wojewódzki XVIII edycji turnieju Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku.

Dzień 13 kwietnia 2018 r. był dniem godnym zapamiętania, ponieważ tego dnia wczesnym rankiem drużyna dziewcząt kategorii U-10 (Maja Barańska, Magda Gleń, Agnieszka Głąb, Natalka Jasina, Dominika Kukiełka, Martynka Kukiełka, Martynka Piotrowska, Kasia Szkałuba, Wiktoria Szymańska, Gabrysia Złotorzyńska) udała się w radosnych nastrojach autokarem do Międzyrzeca Podlaskiego na finał wojewódzki XVIII edycji turnieju Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku. Turniej ten jest dla nas szczególny, gdyż zawsze uczestniczyliśmy w finałach wojewódzkich, trzykrotnie wygrywaliśmy i raz zdobyliśmy tytuł mistrza Polski. W Zamościu dołączyły do nas dziewczynki U-12 ze SP nr 8 w Zamościu. Na miejscu jak zwykle była wspaniała oprawa, sympatyczny Kubuś i mnóstwo dzieci, które nie mogły się doczekać meczów i chęci wygrania, a tym samym spełnienia marzeń gry na Stadionie Narodowym w Warszawie 2 maja.

Po ceremonii otwarcia rozpoczęły się mecze eliminacyjne. Nam przypadły w grupie  drużyny z SP w Krasnystaw, z którą wygraliśmy i SP Ostrów, SP Świdry, z którymi przegraliśmy. Tym samym nie zakwalifikowaliśmy się do ćwierćfinałów. Były łezki porażki, ale ja i tak jestem dumna z dziewczynek, bo dostanie się tam i zmierzenie się z najlepszymi to wielki sukces. Na szczęście dziewczynki to rozumieją i potrafią właściwie ocenić. Szkoła otrzymała dyplom, a zawodniczki medale za udział i upominki od firmy Tymbark. W powrotnej drodze wstąpiliśmy do McDonalda i w godzinach wieczornych przed nadchodzącą burzą byliśmy w domach.

Z całego serca dziękuję Sandrze Złotorzyńskiej, która nam pomagała i kibicowała, gratuluję dziewczynkom, dziękuję rodzicom i wszystkim tym, którzy byli z nami myślami. Podczas zawodów doszło do miłego spotkania Sandry z koleżanką Olą, z którą grała w zwycięskiej drużynie i zdobyła Puchar Tymbarku w 2014 roku.

 

Anna Szkałuba