Dąb Niepodległości - 1

W ramach obchodów 100 – Lecia Niepodległości w dniu, 24.04.2018 r. przy Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kaczórkach odbyła się uroczystość sadzenia Dębu Pamięci.

W uroczystości uczniom i nauczycielom towarzyszyli dostojni goście: pani Monika Żur- zastępca dyrektora Delegatury w Zamościu Kuratorium Oświaty w Lublinie; pan Kazimierz Misztal- Burmistrz Krasnobrodu; dyrektorzy szkół z gminy Krasnobród: pani Elżbieta Działa dyrektor Zespołu Szkół w Krasnobrodzie i vice dyrektor Zespołu pani Krystyna Czapla oraz pani Małgorzata Kawałek dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Majdanie Wielkim; ksiądz Artur Sokół – proboszcz Parafii Opaczności Bożej w Bondyrzu; rodzice, mieszkańcy Kaczórek .

Na boisku szkolnym odprawiona została msza święta, następnie odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klas IV- VII. Następnie rozstrzygnięty został Gminny Konkurs Literacki „Wiersze dla Polski”.

Centralnym wydarzeniem było posadzenie Dębu Pamięci, drzewo posadzone przez uczniów i zaproszonych gości stanęło w pobliżu Dęba Papieskiego. Prawdziwą ucztą dla ducha i dopełnieniem uroczystości było spotkanie z panem Dariuszem Polanowskim, który przedstawił postać Józefa Piłsudskiego oraz przygotował wystawę własnych pamiątek związanych z Marszałkiem i Jego czasami.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego dnia: nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym, zaproszonym gościom, rodzicom.

Dąb Niepodległości - 2

Dąb Niepodległości - 3

Dąb Niepodległości - 4

Dąb Niepodległości - 5

Dąb Niepodległości - 6

Dąb Niepodległości - 7

Dąb Niepodległości - 8

Dąb Niepodległości - 9

Dąb Niepodległości - 10

Dąb Niepodległości - 11

Dąb Niepodległości - 12

Dąb Niepodległości - Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kaczórkach - 1 z 4

Dąb Niepodległości - Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kaczórkach - 2 z 4

Dąb Niepodległości - Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kaczórkach - 3 z 4