Wizyta policjantów w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kaczórkach.

W dniu 24.10.2019 w naszej szkole gościliśmy policjantów z Komisariatu Policji w Krasnobrodzie. Dzielnicowi starszy aspirant Sławomir Gancarz oraz starszy aspirant Grzegorz Pryciuk spotkali się z przedszkolakami z grupy Żabki i Sówki oraz uczniami klas 1-3.

Panowie opowiadali o swojej pracy. W ramach prewencji opisywali dzieciom jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych gdy zaczepia je ktoś nieznajomy lub zaatakuje pies. Poinstruowali uczniów jak w prawidłowy i bezpieczny sposób przemieszczać się po drodze gdy jest ona nieoświetlona.

W kolejnej części spotkania przedszkolaki i uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, przymierzali kamizelkę i czapkę policyjną. Zapoznały się z wyposażeniem policjanta na służbie, oglądały kajdanki i pałkę policyjną. Największe zainteresowanie wśród uczniów wzbudzała broń. Panowie tłumaczyli dzieciom w jakich przypadkach policjant na służbie może jej użyć.

Spotkanie z policjantami przebiegło w miłej atmosferze. To ciekawe i pouczające doświadczenie na długo zostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków i uczniów naszej szkoły.

Katarzyna Nowosad-

wychowawca grupy przedszkolnej Żabki 

Wizyta policjantów
Wizyta policjantów
Wizyta policjantów
Wizyta policjantów
Wizyta policjantów
Wizyta policjantów
Wizyta policjantów