10 maja, w poniedziałek naszą szkołę odwiedził pszczelarz, który w klasach młodszych przeprowadził ciekawą lekcję przyrody. Celem spotkania było poznanie życia pszczół oraz roli pszczoły w przyrodzie. 

Na początku zajęć pan pszczelarz wyjaśnił dzieciom czym różni się osa od pszczoły. Opowiadał  uczniom o tym, jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Opisał rodzaje miodu, które różnią się kolorem,  smakiem i zapachem oraz znaczeniem dla naszego zdrowia. Opowiadał również o życiu i zwyczajach  pszczół, o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią, co produkują, jak spędzają zimę. Uczniowie dowiedzieli się jak bardzo są to pracowite owady i jak ważne jest ich  znaczenie w przyrodzie. Pan pszczelarz zwrócił również uwagę uczniom na odpowiedzialną pracę pszczelarza. Uczniowie mogli obejrzeć prawdziwe ramki pszczelarskie oraz akcesoria pszczelarza, tj.: podkurzacz, specjalny kapelusz, strój, dymkę itd.  

Na zakończenie uczniowie mogli spróbować słodkiego miodu. Pełne wrażeń dzieci podziękowały za spotkanie, które na długo zostanie w ich pamięci.  

Wychowawczyni klasy II

Monika Pasieczna