Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu zorganizowała dla uczniów szkół podstawowych klas I – III powiatu zamojskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego i tomaszowskiego  regionalny konkurs czytelniczy „Czy znasz…?”.
Zadaniem każdego uczestnika konkursu było samodzielne rozwiązanie testu wiedzy dostępnego przez aplikację Quizizz składajacego się z 60 pytań.
Pytania konkursowe zostały przygotowane w oparciu o następujące utwory literackie: A. A. Milne „Chatka Puchatka”, Hugh Lofting „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”, René Goscinny i Jean-Jacques Sempé „Mikołajek”, Wojciech Cesarz, Katarzyna Terechowicz „Pamiętnik grzecznego psa”, Carlo Collodi „Pinokio”.

Z naszej szkoły 15 marca 2022 r. do tego konkursu na etapie powiatowym przystąpiły tylko dwie uczennice z klasy I: Dominika Mazurkiewicz i Martynka Romaszko, a wszystkich uczniów było 196.  Nasze dziewczynki wykazały się dużą pracowitością, solidnością i wiedzą. Wypadły doskonale, Dominika na 60 pytań odpowiedziała prawidłowo na 57 tj. otrzymała 95% poprawności i otrzymała awans do II etapu, zaś Martynka prawidłowo odpowiedziała na 54 i otrzymała 90% prawidłowości.

Podczas II etapu regionalnego wśród 55 uczniów z całego regionu w dn. 22 marca 2022 r. Dominika odpowiedziała prawidłowo na 52 pytania i otrzymała 86%. W związku z naruszeniem regulaminu przez niektórych uczestników regionalnego konkursu czytelniczego dla uczniów szkół podstawowych kl. 1-3 „Czy znasz?” organizator podjął decyzję o anulowaniu finału konkursu (z dnia 22.03.2022) i wyznaczył powtórny termin drugiego etapu konkursu. Finał odbył się 31 marca w formie stacjonarnej. Na konkurs Dominika została zawieziona przez swojego tatę, któremu serdecznie dziękuję, że znalazł czas i z nami był. Dominika otrzymała wysoki wynik, a biorąc pod uwagę, że jest dopiero w I klasie bardzo dobrze rokuje na przyszłość.

Z całego serca  gratuluję Dominice, Martynce oraz ich Rodzicom. Jestem z Was bardzo dumna.

Wychowawczyni Anna Szkałuba