6 stycznia uczniowie klasy ósmej naszej szkoły wzięli udział w Orszaku Trzech Króli, który już po raz ósmy przeszedł ulicami Krasnobrodu. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli Krasnobrodzki Dom Kultury, Burmistrz Krasnobrodu, Parafia pod wezwaniem NNMP w Krasnobrodzie oraz Fundacja Orszak Trzech Króli. Uroczystość rozpoczęła się na Placu Siekluckiego od wspólnego kolędowania. Stamtąd orszak ruszył w stronę Sanktuarium do Stajenki, w której narodził się Pan Jezus, by oddać mu pokłon i złożyć dary. Barwny korowód, w skład którego weszli królowie, pasterze, aniołki, diabeł, śmierć, żołnierze, księża, strażacy, harcerze, przedstawiciele lokalnych władz oraz liczni mieszkańcy Krasnobrodu i okalającej go gminy, zatrzymywał się przy kolejnych stacjach, by obejrzeć przygotowane na tą okazję jasełka przedstawiające sceny związane z historią narodzin Pana Jezusa. Uczniowie naszej szkoły odpowiedzialni byli za organizację sceny rozgrywającej się w pałacu Heroda. W swoje role wcielili się z dużym zaangażowaniem oraz nie mniejszą dawką humoru, dając mistrzowski popis swoich umiejętności artystycznych. Orszak zakończyła uroczysta msza święta w krasnobrodzkim Sanktuarium pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny.

D. Pryciuk