W dniu 7 czerwca 2023 po raz kolejny na terenie Szkoły Podstawowej w Kaczórkach miała miejsce impreza integracyjna pt. „Piknik Rodzinny”. Zgromadziła ona całą społeczność szkolną, lokalnych mieszkańców oraz przedstawicieli Miasta i Gminy Krasnobród.

Pogoda od rana płatała nam figle, ale w efekcie końcowym dopisała. Spokojny deszcz zaczął padać dopiero po zakończonej imprezie.  Uczestnicy spotkania mogli w pełni oddać się wspólnym zabawom, mile spędzić czas w gronie znajomych oraz skorzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich.

W programie zaplanowano liczne działania artystyczne w wykonaniu przedszkolaków i uczniów naszej szkoły. Występy zostały nagrodzone brawami, co było największym wyróżnieniem dla młodych artystów. Przeprowadzone konkurencje sportowe – przeciąganie liny, pokazy, rozgrywki w kosza, animacje dla dzieci wraz z dmuchańcami oraz udostępniono punkty gastronomiczne, które zasponsorowali nasi darczyńcy. Należy podkreślić, iż wszystkie atrakcje podczas pikniku były dostępne bezpłatnie.

Najmłodsi uczestnicy pikniku bawili się na dmuchanych zjeżdżalniach, korzystali z oferty stoiska, na którym malowano tatuaże brokatowe oraz zaplatano kolorowe warkoczyki. Dzieci miały możliwość zabawy z animatorki EDUKIDO, które proponowały ciekawe gry oraz atrakcje takie jak klocki, strzelanie z łuku, gry zręcznościowe oraz zabawy z maskotką Pikachu.

Do dyspozycji wszystkich uczestników spotkania była bryczka z konikami, którą można było udać się na przejażdżkę po najbliższej okolicy.

W istotę każdego pikniku wpisane jest wspólne biesiadowanie. Nie zawiedli rodzice, którzy jak zwykle, chętnie służą pomocą- za co serdecznie dziękujemy.

Uczestnicy degustowali ciasta, owoce oraz napoje przygotowane specjalnie dla nich przez Radę Rodziców. Serwowano watę cukrową. Punkt gastronomiczny prowadzony przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich ,,Leśne Echo’’ w Hucisku serwował kiełbaski i gofry. Zajazd Kalinka ufundował grochówkę i bigos, a pan Tomasz Kurantowicz z Krasnobrodu chleb.

Dużym zainteresowaniem wśród uczestników spotkania cieszył się pokaz akcji policyjnej ,,Cztery łapy” z udziałem psa.

Całe spotkanie poprowadził nauczyciel SP Kaczórki pan Mateusz Szmidt. O oprawę muzyczną zadbali uczniowie z Samorządu Uczniowskiego. Uwieńczeniem imprezy była dyskoteka pod gwiazdami, którą poprowadził DJ Redlight.

Wspaniała zabawa towarzyszyła uczestnikom do końca „Pikniku Rodzinnego”.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację imprezy. Wierzymy, że za rok piknik będzie równie udany! 

 

PODZIĘKOWANIE!

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kaczórkach oraz Rada Rodziców, składa serdeczne podziękowania za ofiarowaną pomoc i sponsoring w organizację ,,Pikniku Rodzinnego” 2023 roku następującym osobom i instytucjom:

 • Hurtowni ,,Roztocze” w Tomaszowie Lubelskim,
 • Burmistrzowi Miasta i Gminy Krasnobród Panu Kazimierzowi Misztalowi,
 • Rodzicom uczniów i przedszkolaków Szkoły Podstawowej w Kaczórkach- anonimowi sponsorzy,
 • Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom SP w Kaczórkach,
 • Właścicielom Zajazdu Kalinka w Kaczórkach,
 • Instruktorce teatralnej KDK w Krasnobrodzie Marioli Kaweckiej wraz z Grupą Teatralną ,,Babiniec”,
 • Komendzie Miejskiej Policji w Zamościu,
 • Kołu Gospodyń Wiejskich z Huciska ,,LEŚNE ECHO”
 • Zakład Tartaczny Mariusz Zub z Huciska,
 • Piekarnia w Krasnobrodzie Tomasz Kurantowicz,
 • Sołtysowi i Radnemu Malewszczyzny.

Państwa ofiarowana pomoc pozwoliła uatrakcyjnić spotkanie oraz wywołać uśmiech na twarzy dzieci. Serdecznie dziękujemy za wsparcie, które nam Państwo zapewniliście. Jesteście dowodem na istnienie ludzi o wielkim sercu, na których można polegać.

                                                                                      Organizatorzy ,,Pikniku Rodzinnego’’