Ślubujemy…

             W dniu 28 września odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. To niezwykle wydarzenie zarówno dla najmłodszych uczniów naszej szkoły, jak i ich dla rodziców, rozpoczęło się tradycyjnym pokazem poloneza. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści nie tylko we wspaniały sposób zaprezentowali swoje umiejętności taneczne, ale także doskonale zdali egzaminy przygotowane dla nich przez starszych kolegów.

            Uroczystość uświetnił swoją obecnością  Burmistrz Miasta i Gminy Krasnobród – Pan Kazimierz Misztal.

            Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów oraz pasowanie ich na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły, którego symbolicznym ołówkiem dokonała Pani Dyrektor Elżbieta Zub. Pamiątkowe dyplomy wręczył uczniom Pan Burmistrz Kazimierz Misztal. O młodszych kolegach pamiętali również uczniowie starszych klas, którzy przygotowali dla nich upominki i wspólnie z nimi zaśpiewali finałowa piosenkę uroczystości.  Tym samym Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kaczórkach przyjęła w swoje szeregi kolejnych pełnoprawnych uczniów, którzy zostali włączeni do społeczności uczniowskiej, zobowiązując się do przestrzegania wartości i ideałów reprezentowanych przez patrona szkoły.

D. Pryciuk