Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas I- III naszej szkoły wybrali się do ośrodka „Sosnowa Przygoda”. Położony w sercu lasu, na malowniczym Roztoczu, a co więcej w bliskim sąsiedztwie naszej szkoły, ośrodek okazał się doskonałym miejscem do wspólnej zabawy i integracji.  Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wyruszyli na edukacyjną wędrówkę po roztoczańskim lesie, poznając tajniki leśnego życia oraz zmieniając się w bystrych obserwatorów otaczającej ich przyrody. W trakcie spaceru leśnymi ścieżkami poszukiwali nie tylko określonych gatunków roślin i zwierząt, ale również odpowiedzi na nie do końca oczywiste pytania, np czy łatwo  być drzewem i stać przez całe życie na jednej nodze? 

Dzieci wzięły również udział w warsztatach kreatywnych „Leśny słój-  słoik pełen skarbów lasu”. Do swojej dyspozycji miały wiele atrakcji, w tym zjazdy na tyrolce, wojskowy tor drewnianych przeszkód, plac zabaw, plac budowy, kuchnie polowe oraz dmuchane zjeżdżalnie. 

Korzystając z poligonu zabawy,   dzieci spędziły pełen atrakcji i wyzwań dzień w myśl zasady, że przyroda jest naszym najlepszym nauczycielem, a zabawa na świeżym powietrzu to sposób na edukację pełną przygód.

D. Pryciuk, E. Wlaź, M. Pasieczna