Wiosenne spotkania z autorami Lubelszczyzny
12 marca 2026 roku odbyły się szkolne eliminacje do Konkursu Recytatorskiego „Wiosenne spotkania z autorami Lubelszczyzny”, w których wzięli udział uczniowie prezentujący wybrane utwory poetyckie oraz fragmenty prozy. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom przygotowania, wrażliwość na słowo oraz duże zaangażowanie w interpretację literacką.
Jury oceniało występy, biorąc pod uwagę m.in. dobór repertuaru, interpretację utworu, poprawność dykcyjną oraz ogólny wyraz artystyczny prezentacji. Każdy z uczestników miał okazję zaprezentować swoje umiejętności sceniczne i zamiłowanie do literatury. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji komisja konkursowa wyłoniła osoby, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu konkursu: Eliza Tkacz, Magdalena Buczak, Dominika Mazurkiewicz oraz Mikołaj Bekier. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, odwagę i piękne spotkanie ze słowem literackim. Życzymy dalszego rozwijania pasji recytatorskiej oraz wielu sukcesów artystycznych w przyszłości.















