Testu Umiejętności Trzecioklasisty
W dniach 5–6 maja 2026 r. uczniowie klas trzecich przystąpili do Testu Umiejętności Trzecioklasisty.
5 maja dzieci pisały test z języka polskiego, natomiast 6 maja zmagały się z zadaniami matematycznymi.
Test został przygotowany w celu określenia stopnia opanowania przez uczniów kluczowych umiejętności z zakresu edukacji polonistycznej i matematycznej na zakończenie I etapu edukacyjnego.
Dla wielu trzecioklasistów były to dni pełne emocji i przeżyć. Uczniowie z dużym zaangażowaniem pracowali nad zadaniami, starając się jak najlepiej zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności. Mimo towarzyszącego stresu dzieci podeszły do testów bardzo odpowiedzialnie i z wielką starannością wykonywały wszystkie polecenia. Atmosfera w tych dniach była pełna skupienia, ale także wzajemnego wsparcia i motywacji.
Anna Adamowicz














