„Spadkobiercy Wolności” – wielki sukces uczniów naszej szkoły w etapie wojewódzkim konkursu historycznego
19 maja w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Wyrykach odbył się etap wojewódzki konkursu historycznego „Spadkobiercy Wolności”. Wydarzenie zgromadziło uczniów zainteresowanych historią Polski oraz działalnością Armii Krajowej – największej organizacji konspiracyjnej działającej podczas II wojny światowej. Konkurs miał na celu propagowanie wiedzy historycznej, rozwijanie postaw patriotycznych i obywatelskich, a także kształtowanie szacunku wobec bohaterów walczących o wolność i niepodległość Ojczyzny. Uczestnicy mogli pogłębić swoją wiedzę o Polskim Państwie Podziemnym, losach żołnierzy AK oraz wartościach, które przyświecały pokoleniu walczącemu o wolną Polskę.
Z ogromną dumą informujemy, że uczniowie naszej szkoły odnieśli w konkursie znaczący sukces. Dominika Mazurkiewicz (kl V ) zdobyła III miejsce w kategorii szkół podstawowych, uzyskując tytuł laureatki etapu wojewódzkiego. To wyjątkowe osiągnięcie jest dowodem jej dużej wiedzy, zaangażowania oraz pasji do historii.
Również pozostali uczniowie naszej szkoły zaprezentowali wysoki poziom i otrzymali tytuły finalistów etapu wojewódzkiego – Lena Cieplak (kl VII), Olaf Studnicki (kl VII), Marta Nizio (kl VIII), Julia Kowalczuk ( kl VIII) oraz Kamil Gałka (kl VIII) Udział w konkursie był dla uczniów nie tylko okazją do sprawdzenia swoich umiejętności, ale także cenną lekcją historii i patriotyzmu.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Życzymy kolejnych sukcesów i dalszego rozwijania zainteresowań historycznych.
D. Pryciuk

















