27 maja 2022  roku  uczniowie  klasy II i III wraz z wychowawczyniami odwiedzili  Krainę Zabawy „ Azyl” ’w Kolonii Sitno. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności, orientacji przestrzennej, integracja zespołów klasowych  oraz uczczenie zbliżającego się Dnia Dziecka. 

Po przybyciu na miejsce  rozrywki,  dzieci najpierw wzięły udział w warsztatach plastycznych. Następnie  rywalizowały na torze przeszkód,  ćwiczyły również  celność  strzelając  z łuku do tarczy. Dużym powodzeniem cieszyły  się zabawy na  huśtawkach, hamakach  i zjeżdżalni.  Skoki na trampolinie też przypadły do gustu naszym uczniom, jednak największym zainteresowaniem cieszyła się tyrolka – 40 metrowa zjeżdżalnia na linie. 

Na zakończenie było ognisko i pieczenie kiełbasek. To był udany dzień. Pogoda dopisała, podobnie jak humory. Nikt się nie nudził, zaś rozmaite atrakcje skierowane do uczniów stanowiły niezapomnianą rozrywkę.  Dzieci bardzo radośnie spędziły czas biorąc  aktywny udział w zabawach ruchowych  i  sprawnościowych

                                                                      Wychowawczyni kl. III Monika Pasieczna