Jasełka Bożonarodzeniowe

„Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan”. – cytat z Ewangelii świętego Łukasza, co roku przypomina nam o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii ludzkości, jakim było narodzenie Jezusa Chrystusa – Boże Narodzenie.

Te grudniowe święta sprawiają, że cały świat chociaż na chwilę się zatrzymuje. Każdy z nas z niecierpliwością czeka na ubieranie choinki, wigilijny stół, śpiewanie kolęd, łamanie się opłatkiem, czy ogólnie – na możliwość spotkania się z rodziną. Całe szczęście owa tradycja nie znika i kultywujemy ją w szkole.

Ciszę betlejemskiej Nocy i radość Narodzin przeżywaliśmy 20 i 21 grudnia 2023r. w naszej szkole. Szkolni aktorzy zaprezentowali tradycyjną historię narodzin Jezusa Chrystusa. Ponadto widzowie usłyszeli refleksyjne utwory liryczne, w których uczniowie oddawali hołd narodzonemu Zbawicielowi i zastanawiali się nad fenomenem Bożego Narodzenia. Kolejny raz Jasełka przygotowane pod kierunkiem p. Edyty Wlaź udowodniły, że w szkole nie brakuje wspaniałych talentów. Uczniowie przygotowywali się z wielkim zaangażowaniem, pamiętając o powadze wydarzenia, jakim było przyjście na świat Zbawiciela. Ich wrażliwość, poczucie humoru wspaniale objawiły się w przedstawieniu. Należy więc się cieszyć, że tradycja Jasełek pozwala każdego roku zabłysnąć i pokazać się naszym aktorom. Stroje, muzyka, a przede wszystkim gra aktorska sprawiły, że nasze serca wypełniła radość i wprowadziła w świąteczny klimat. Ukazane zostały odwieczne wartości takie jak miłość, życzliwość, nadzieja. Zawarte w programie treści religijne przeplatane kolędami oraz pastorałkami wytworzyły niepowtarzalny nastrój. Wzruszeni rodzice mogli zachwycić się publicznym występem swoich pociech. Swoim przedstawieniem szkolni aktorzy wprowadzili w cudowną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Po części artystycznej Dyrektor szkoły – P. Elżbieta Zub oraz Ks. Artur Sokół pochwalili występ młodych artystów oraz złożyli obecnym życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Miłym akcentem dla młodych aktorów były słodkie upominki.

Edyta Wlaź