W czasie kiedy dobiega końca rok szkolny 2013/2014,  każdy z nasz żyje już pragnieniami odpoczynku i wakacyjnych wędrówek. Ubiegając niejako czas, który jest przed nami, udaliśmy się na szkolną wycieczkę do Bałtowa, by tam w gronie szkolnych kolegów i nauczycieli odpocząć, poznać historię powstania ziemi i czasów, kiedy żyły dinozaury. Choć wyjechaliśmy wcześnie rano, to nikt z nas nie narzekał, że jedzie niewyspany.

Każdy z nas doświadczył niezwykłej przygody w krainie dinozaurów, w miejscu, gdzie historia jest nauczycielką życia, gdzie wrócić można do początku wszechświata, a wszystko to dzięki wspaniale urządzonemu kompleksowi, w którym można było spotkać postacie dinozaurów, zobaczyć jak wyglądały poszczególne gatunki, poznać warunki ich życia a nawet zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dzięki wiedzy przewodnika, poznaliśmy też historię powstawania ziemi, mogliśmy obejrzeć okazy pochodzące z wykopalisk, poznać wyniki badań geologicznych. Niezapomnianych wrażeń dostarczyły nam pokazy w oceanarium, film w kinie 5D oraz plac zabaw, na którym nawet opiekunowie nie szczędzili czasu, by wraz z nami przejechać się kolejką, popływać z nami statkiem po niewielkim jeziorze, usytuowanym w parku.
Dzięki tej wycieczce wróciliśmy do szkoły i naszych domów bogaci o nowe doświadczenia, o nową porcję wiedzy i nadzieję, że jeszcze dane nam będzie tam wrócić…