Nasi uczniowie uczestniczyli, jak co roku w turnieju piłkarskim Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku. Ubiegłoroczny tytuł Mistrza Polski dziewcząt U-12 zobowiązywał do dobrej gry i godnego reprezentowania szkoły. Mimo kłopotów kadrowych uczniowie spisali się całkiem dzielnie.

W eliminacjach gminnych 24 listopada 2014 r. starsze dziewczynki pokonały Krasnobród, natomiast chłopcy po świetnej grze przegrali pechowo w ostatniej chwili w rzutach karnych.

Rzuty karne nie przyniosły również szczęścia starszym dziewczętom w eliminacjach powiatowych w Starym Zamościu 3 grudnia. Mimo samych zwycięstw dziewczynki przegrały w półfinale właśnie w rzutach karnych z SP Jarosławiec, co spowodowało, że grały później tylko o trzecie miejsce. Mecz ten wygrały, ale pozostał niedosyt, ponieważ pierwsze miejsce zajęła drużyna SP Złojec, z którą wcześniej wygraliśmy wyraźnie i bezproblemowo 2:0.

Mimo, słabszego występu i braku awansu do finału województwa dziewczętom i chłopcom bardzo dziękuje za sportową walkę i postawę na boisku.

Lepiej spisały się dzieci w kategorii U-10, co prawda chłopcy wyraźnie przegrali z Kranobrodem i Majdanem, ale za to dziewczynki łatwo wygrały tym samym awansując na finał powiatowy w Starym Zamościu. Tam również poszło dobrze, wygrały zawody i będą nas tj. powiat zamojski reprezentować wiosną w finale wojewódzkim. Gratulacje dla dziewczynek i pani Ani Szkałuby.

K.Sz.

Dyplomy drużyn zobaczyć można klikając tutaj