W dniu 15 grudnia 2015 r. w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kaczórkach odbył się zorganizowany przez opiekunkę Samorządu Uczniowskiego Annę Szkałubę i wikariusza Parafii Opatrzności Bożej w Bondyrzu ks. Tomasza Turka konkurs recytatorski pt. Poranek z poezją Ks. Pawła Słonopasa. „Kapłana o niezwykłej osobowości. Człowieka, który pochyla się nad każdym, bo w każdym widzi odbicie Chrystusa. Bóg obdarzył go niezwykłą wrażliwością na piękno, które wszędzie dostrzega, co wyraża w swojej poezji”. Tak pisał o nim kolega ze studiów śp. ks. Tomasz Bomba w 10 tomiku wierszy wydanym w 25. rocznicę święceń kapłańskich.

 

W konkursie wzięło udział 26 recytatorów w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii klas I-III I miejsce zajęła Natalia Kowalczuk, II miejsce Ola Buczak i Kasia Ścirka. III miejsce Martynka Kukiełka, Kasia Szkałuba i Ala Buryło, zaś w kategorii klas IV-VI I miejsce zajęła Ela Czerniak, II miejsce Wiktoria Fila i III miejsce Sandra Szczerbińska.

W oczekiwaniu na werdykt jury ks. Tomek, wraz z uczniami z kl. V i VI rozśpiewał całą szkołę. Przygotowana od serca prezentacja multimedialna oraz nauka wspólnego śpiewania dodała niezwykłego klimatu i ciepła. Nagrody i słodycze ufundowali wymienieni księża oraz p. dyrektor Elżbieta Zub.

Dziękujemy ks. Pawłowi, „człowiekowi o franciszkańskim sercu i głowie pełnej marzeń” za wieloletnią posługę kapłańską oraz uświetnienie szkolnego konkursu swoją obecnością i szczerymi prezentami. Życzymy zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz dobrej współpracy z wikariuszem Tomkiem w Nowym Roku 2016. Szczęść Boże.

Anna Szkałuba