W dniu 14 listopada 2022 roku policjanci z Posterunku Policji w Krasnobrodzie odwiedzili najmłodszych uczniów oraz przedszkolaki z grupy ,, Sówki” i ,, Pszczółki”.

Tematem spotkania było bezpieczeństwo na drodze, w domu oraz podczas kontaktu z psami. Dzieci wykazały się doskonałą wiedzą i bezbłędnie odpowiadały na zadawane przez dzielnico-wych pytania. Były bardzo śmiałe i gdy tylko stróże prawa pojawili się w drzwiach szkoły, za-częły zadawać im pytania.

Przedszkolaki i uczniowie klas I-III chciały wiedzieć na czym polega praca policjanta i z ja-kich elementów składa się jego służbowe wyposażenie. Prowadzący spotkanie pani Sylwia Ci-sek i pan Grzegorz Pryciuk , udzielili kilka wskazówek dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze i właściwych zachowań w domu. Policjanci podkreślali, jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych, szczególnie teraz w okresie jesiennym. Ponadto policjanci pokazali jak zachować się podczas spotkanie z psem, który nie posiada właściciela. Na zakończenie dzieci w ramach nagrody mogły zobaczyć i przymierzyć elementy wyposażeniem , którymi w pracy posługują się policjanci.

Nie zabrakło także wspólnych zdjęć.

Nauczyciele oddziałów przedszkolnych

,,Pszczółki” i ,, Sówki”