We wtorek 21 lutego br. naszą szkołę odwiedził pan Konrad Korzeniowski- lekarz weterynarii. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych.

Celem spotkania było zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych. Weterynarz w ciekawy sposób opowiadał o zawodzie, który wykonuje. Dzieci poznały różne ciekawostki na temat zwierząt, które tak samo jak człowiek chorują, cierpią i potrzebują z naszej strony opieki i troski. Pan weterynarz przypomniał również o konieczności szczepienia zwierząt i o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w kontakcie z nimi. Wyjaśnił też w jaki sposób należy dbać o swojego pupila, aby cieszył się on zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

Serdecznie dziękujemy panu Konradowi za wizytę w naszej szkole i dostarczenie nam tylu ciekawych wiadomości. Mamy nadzieję, że to nie było nasze ostatnie spotkanie.

Monika Pasieczna

Katarzyna Nowosad